BACHOVKY – PREHĽAD

Bachových esencií je 38. Pre jednoduchšiu orientáciu a rýchlejšiu cestu k nájdeniu toho, čo práve potrebujete môže byť užitočný tento prehľad.

Napjatý vztah s tchýní.

Klientka se cítí velmi naštvaná, unavená a bezmocná. Už dlouho má nepříjemný vztah s tchýní a neví si s ní rady. Bojí se, že ji bude muset přijmout takovou jaká je, ale něco se v ní strašně bouří. Neumí ji přijmout, neboť způsob chování tchýně je pro ni zkrátka nepřijatelný. V jejím příběhu je tchýně …

Napjatý vztah s tchýní. Read More »

Agresivní reakce rodičů

Křičíte-li na dítě, nepřestane milovat vás, ale sebe. Je mnoho dobrých důvodů proč to nedělat. Jak to ale zvládnout a nekřičet?

Adaptace na školu a školku s Bachovkama

Nástup dětí do školky a do školy je práh, který některé překonávají snadno a některé ne. Potřebují naši podporu a podporu důvěry v sebe sama a změnu k lepšímu.

O HNĚVU

Hněv není něco, čeho se chceme zbavit. Potřebujeme jej, stejně jako ostatní emoce. Má pro nás důležité informace a významné zdroje síly. Potlačení nebo agresivní výbuchy však nejsou tou funkční cestou.

LEKÁRNIČKA V ČASE KORONY

Pomoc doma na karanténe počas núdzového stavu a radikálnych obmedzení s problémami duše. Bachovky vírus nezabijú. ale pomôžu vám uniesť situáciu tak, aby on „nezabil“ vás.

MAMINKOVSKÁ LEKÁRNIČKA

Na materskej sa môže diať všeličo. Deti v nás aktivujú naše staré vzorce, traumy, presvedčenia, zranenia… Zároveň je to obdobie náročné na energiu, pozornosť a nesmierne veľa lásky, nehy a trpezlivosti. Táto kombinácia je pre každú maminu poriadnou výzvou.

BACHOVKY – RUŽA

Úplná strata nádeje, apatia, zlomený duch, žiadna vôľa, pasivita. Chronická nuda, prázdnota, ľahostajnosť. Na oživenie znudených detí v puberte. Na pozdvihnutie ducha detí bez matiek. Deti otupené PC alebo telkou, duch sa stiahol. Rezignácia v zlom vzťahu bez východiska.

BACHOVKY – REPÍK

Veselí a nekonfliktní, obľúbení ľudia, ktorí svoje trápenie skrývajú a nikto o ňom nevie. V noci vyjedajú chladničku, radi si vypijú alebo zahúlia, naháňajú aktivity, aby neboli sami so sebou. Alergia na konflikty. Deti si ohrýzajú nechty. V puberte pomôže k sebavyjadreniu.

BACHOVKY – SKLERANT

Nevieš sa rozhodnúť, raz to máš tak, vzápätí presne naopak. Vnútorná nerovnováha núti človeka k extrémnym pólom. Prudké zmeny nálad, názorov a rozhodnutí. Nevieš nájsť zlatú strednú cestu.

Scroll to Top