Čo sa deje, ak sa cítiš zneužívaná, aj keď sa nič nedeje?

Na jednej z posledných terapeutických sedení mala klientka zámer niečo urobiť so svojím vnútorným nastavením obete. Už vedela, že jej obeť neustále niekoho obviňuje, že sa má zle, že jej nikto nevyhovie, že ju nechráni, že nerobí to, čo potrebuje. Samozrejme, najviac si to odnášal partner a ich sexuálny život. Vedela, že ide o rolu …

Čo sa deje, ak sa cítiš zneužívaná, aj keď sa nič nedeje? Read More »

Napjatý vztah s tchýní.

Klientka se cítí velmi naštvaná, unavená a bezmocná. Už dlouho má nepříjemný vztah s tchýní a neví si s ní rady. Bojí se, že ji bude muset přijmout takovou jaká je, ale něco se v ní strašně bouří. Neumí ji přijmout, neboť způsob chování tchýně je pro ni zkrátka nepřijatelný. V jejím příběhu je tchýně …

Napjatý vztah s tchýní. Read More »

Adaptace na školu a školku s Bachovkama

Nástup dětí do školky a do školy je práh, který některé překonávají snadno a některé ne. Potřebují naši podporu a podporu důvěry v sebe sama a změnu k lepšímu.

O HNĚVU

Hněv není něco, čeho se chceme zbavit. Potřebujeme jej, stejně jako ostatní emoce. Má pro nás důležité informace a významné zdroje síly. Potlačení nebo agresivní výbuchy však nejsou tou funkční cestou.

LEKÁRNIČKA V ČASE KORONY

Pomoc doma na karanténe počas núdzového stavu a radikálnych obmedzení s problémami duše. Bachovky vírus nezabijú. ale pomôžu vám uniesť situáciu tak, aby on „nezabil“ vás.

MAMINKOVSKÁ LEKÁRNIČKA

Na materskej sa môže diať všeličo. Deti v nás aktivujú naše staré vzorce, traumy, presvedčenia, zranenia… Zároveň je to obdobie náročné na energiu, pozornosť a nesmierne veľa lásky, nehy a trpezlivosti. Táto kombinácia je pre každú maminu poriadnou výzvou.

BACHOVKY – RUŽA

Úplná strata nádeje, apatia, zlomený duch, žiadna vôľa, pasivita. Chronická nuda, prázdnota, ľahostajnosť. Na oživenie znudených detí v puberte. Na pozdvihnutie ducha detí bez matiek. Deti otupené PC alebo telkou, duch sa stiahol. Rezignácia v zlom vzťahu bez východiska.

BACHOVKY – REPÍK

Veselí a nekonfliktní, obľúbení ľudia, ktorí svoje trápenie skrývajú a nikto o ňom nevie. V noci vyjedajú chladničku, radi si vypijú alebo zahúlia, naháňajú aktivity, aby neboli sami so sebou. Alergia na konflikty. Deti si ohrýzajú nechty. V puberte pomôže k sebavyjadreniu.

BACHOVKY – SKLERANT

Nevieš sa rozhodnúť, raz to máš tak, vzápätí presne naopak. Vnútorná nerovnováha núti človeka k extrémnym pólom. Prudké zmeny nálad, názorov a rozhodnutí. Nevieš nájsť zlatú strednú cestu.

BACHOVKY – JABLOŇ

Puntičkári. Obavy zo znečistenia – špina, baktérie, hmyz, vírusy, astrálne parazity a podobne. Prehnaná duševná, duchovná alebo telesná hygiena.

BACHOVKY – ROCK ROSE

Záchvat hrôzy, strachu, paniky, pocit teroru. Akútny stav vydesenia pri nehodách, katastrofách, ochoreniach. Prvá pomoc proti panike.

BACHOVKY – ŽELEZNÍK

Urputná snaha dosiahnuť cieľ, horia termíny, rastie stres zo sústredenia, ak veci nejdú ako by mali. Workoholizmus. Fanatizmus. Horlivosť, ktorá odrádza. „Boj za dobrú vec“ v neziskovkách. Tvrdohlavý entuziazmus. Neschopnosť počuť iný názor.

BACHOVKY – CEZMÍNA

Hnev, zlosť, závisť, žiarlivosť, nenávisť, pomstychtivosť. Pocit, že ma nikto nemiluje. Deti, ktoré majú záchvaty vzdoru po príchode súrodenca. Od druhých očakávame negatívne – podvod, klamstvo, urážku…

BACHOVKY – STOKLAS

Keď nevieš, čo je Tvoje Povolanie. Frustrácia, že nevieš, čo máš v živote robiť. Je toľko možností, že neprídeš ani len k dvom alternatívam. Chceš dokázať „čosi výnimočné“, ale nevieš, čo to je. Problémy dokončovať veci.

BACHOVKY – PERUTNÍK

Hrdosť, pýcha, povýšenosť. Človek, ktorý „má navrch“, ale izoluje sa do hrdosti, je ťažké zblížiť sa. Nezaťažuje druhých svojimi ťažkosťami, nežiada o radu ani pomoc, všetko si „ja sám“ vyrieši.

BACHOVKY – CLEMATIS

Ľudia, ktorí „nie sú doma“. Zasnení, duchom neprítomní, roztržití, nepozorní. Deti, ktoré nevedia dávať pozor. Studené ruky a nohy, sklon k omdlievaniu, nízka vitalita, poruchy zraku a sluchu. Nerealizovaní umelci, snílci. Potreba uzemnenia.

BACHOVKY – VŔBA

Sklamanie, hnev, iní ľudia robia naschvál. Obeť okolností, iných ľudí, osudu. Príčiny ležia vonku, Ty za to nemôžeš. Deti, ktorým sa vráti obdobie vzdoru po narodení mladšieho súrodenca.

Shopping Cart
Scroll to Top