Kde ten čas vziať?

Loading

„Prestaň sa snažiť byť príčetná v šialenej situácii. Ak je Tvoj rozvrh šialene plný, nepotrebuješ time-manažment, potrebuješ priestor.“ (Cheryl Richardson)
[break]Zdá sa, že hľadanie životnej rovnováhy je to, s čím bojujeme takmer po celý život. Cena je vysoká. Za životnú rovnováhu netreba bojovať, treba ju vytvárať. Prijímať zásadné, veľké a správne rozhodnutia, ktoré mi do života prinesú to čo naozaj potrebujem. A to si volíme sami – je to kariéra, rodina, krásne telo, uznanie, duchovný rast… Ktoré z nich je správne, nám nikto nepovie. Je to len a len naša voľba. Áno, možno občas zistíme, že sme volili zle, ale môžeme voliť znovu. Občas nám život dá druhú šancu.
[break]Ako nájsť tie „správne“ rozhodnutia je otázka vnútornej motivácie. Pre dobré rozhodnutia potrebujeme o sebe vedieť, čo nás motivuje, kto v nás prijíma rozhodnutia a akú mu chceme dať autoritu. Dobre sa vieme rozhodovať iba vtedy, keď vieme kam ideme. Ťažko vyberieš cestu, keď nevieš či, ideš do Bolívie alebo do Tibetu.
[break]A potom už ostáva „len“ preorganizovať život tak, aby nás cesta viedla tam kam chceme. Ak to vyžaduje veľké zmeny, radšej to vzdáme, lebo nechcem prísť o to, čo sme tak prácne vybudovali. Je tam strach zo zlyhania aj strach z úspechu. Ako prinášať zmeny do života pomaly, postupne a pokiaľ možno bezbolestne je otázka organizovania a plánovania zmeny. Čím lepšie sa pripravíme, tým hladšie sa dostaneme tam kam chceme.
[break]Medzi zámerom a činom však leží tieň. Tieň našich obáv, našich pijavíc a ťažoba súčasného stavu. Všetky zmeny vyžadujú silu, vyvolávajú stres a niekedy aj neprijatie okolia.
Dobrý začiatok je zbaviť sa predstavy, že sa veci udejú samé. Nie, neudejú. Ak budeme robiť to, čo sme robili vždy, budeme sa mať tak, ako sme sa mali vždy. Chce to iniciatívu.  A kiež sme nakoniec šťastné.