Všetko je jedno… Či?

Loading

Možno sme všetci jeden strom. Nech urobí ktokoľvek čokoľvek, má to vplyv na všetko a všetkých ostatných. Všetky informácie sú pre všetkých. Všetky myšlienky a pocity prispievajú do spoločnej informačnej siete a strom sa vyvíja vďaka tomu nejakým smerom. A do praktického života mi  z toho plynie niekoľko dôležitých posolstiev:
Bunky v koreňovom systéme žijú iný svet a iný život ako bunky kmeňa alebo tie, ktoré tvoria listy na vrchole stromu. Teda existuje viac právd a žiadna nie je tá správna pre nikoho iného ako práve pre tú jedinú bunku. Vnímanie reality nie je jednotné. 
Bunky na vetve nemôžu chcieť, aby bunky listov boli rovnaké ako ony, alebo sa správali rovnako. Systém by sa zosypal. Rôznorodosť a variabilita sú potrebné pre udržanie systému. Tolerancia k inakosti je nevyhnutná.
Niekto žije na výslní a niekto v podzemí. Čím hlbšie do zeme sú korene ochotné rásť, tým vyššie do neba sa konáre môžu dostať. Stále ale budú listy na spodných vetvách a na vrchole stromu. Rozvoj  je v rovnováhe protikladov.
Žiadna bunka nie je životne dôležitá, systém prežije aj bez nej. Ale ak zanedbáme chorú bunku, celý systém bude celkovo nešťastnejší. Našim cieľom je udržiavať bunky zdravé. Súcit a pomoc obetiam je základ udržania systému.
Búrka zláme najviac vetví na vrchole a dážď zbičuje tiež hlavne vrchol.  A na jeseň padajú listy ako prvé. Všetko má svoje výhody a nevýhody. Nájdi uspokojenie vo svojom poslaní.
Toto som sa dnes naučila.